fbpx
Scroll Top
keemiline koorimine

KEEMILINE KOORIMINE on parim restart näonahale

Tean, et hapetega koorimine on seotud paljude müütidega ja inimese jaoks, kes ei ole varem sellega kokku puutunud, võib happe kandmine nahale tunduda vägagi hirmutav.

Tegemist on nahka uuendava kosmeetilise protseduuriga, kus kontrollitud sügavusega eemaldatakse kahjustunud nahakihid, et stimuleerida uute, tervemate rakkude paljunemist ning vett siduvate ainete tootmist nahas. Kõik koorimise viisid teenivad ühte eesmärki – parandada naha struktuuri ja ühtlustada jumet ning annavad kiire silmnähtava nahka noorendava efekti.

Koorimised võib liigitada sügavuse järgi:
  1. Superpindmised koorimised annavad nahale kohese säraefekti.
    Tegemist on ideaalse lõunavaheaja protseduuriga, mis ei vaja taastumisaega.
  2. Pindmised koorimised, kus hape toimib epidermise ülemistes kihtides (koorides sarvkihiti) või kogu epidermise piirides. Pindmist koorimist soovitan kareda ja ebaühtlase struktuuriga naha, peente kortsude, pigmendilaikude eemaldamiseks ning probleemse ja aknele kalduva naha korral. Pindmiste koorimiste soovitav ravikuur on 2 nädala tagant 3-5 korda.
  3. Keskmise sügavusega koorimine haarab kogu epidermise ja ulatub pärisnaha ülemisse kihti. Keskmist koorimist soovitan suurte pooride, aknearmide ja sügavamate pigmendihäirete korral. Keskmised koorimised on tavaliselt ühekordsed protseduurid. Sobiva sageduse aitab leida spetsialist.
  4. Tugevamaid koorimisi tehakse triklooräädikhappe või fenooliga ning ainult (ilu)kliinikutes.
Kellele sobib?

Keemiline koorimine sobib igas eas kasutamiseks, kõikidele nahatüüpidele – ka tundlikule ja õhukesele nahale ning erinevate nahaprobleemide puhul ja annab häid tulemusi, kui on:

  1. probleemne ja aknele kalduv nahk (rosaatsea, seborroiline nahapõletik).
  2. naha vananemise ilmingud (naha kuivus, kuperoosa, ebatasane nahastruktuur).
  3. pigmentatsioonihäired (hüperpigmentatsioon, melasma, lentigo, hüpopigmentatsioon)
Millal ja kui sageli võib teha?

See on sobilik protseduur igal aastaajal, päikeselistel perioodidel aitavad erinevaid näidustusi leevendada geelkoorijatega näohooldused, sügis-talvisel perioodil võib teostada kombineeritud, retinool ja alkoholil põhinevaid koorimisi. Neid saab kombineerida samaaegselt teiste klassikaliste näohooldustega, sest see aitab oluliselt tõsta näohooldustoodete imendumist ja efektiivsust. Pikemaajalise tulemuse saavutamiseks on soovitav pindmiseid koorimisi teha 7-14 päeva tagant kuurina, mis koosneb 3-5 hooldusest. Tihti saavutatakse head tulemused juba esimese protseduuriga ning sellisel juhul piisab tulemuste säilitamiseks kui käia hoolduses iga paari kuu tagant.

Kas keemiline koorimine on valus?

Ei ole valus. Preparaadi pealekandmisel on kipituse ja soojustunde tekkimine reaktsioon ainete toimimisele. 24 tunni jooksul pärast protseduuri võib nahal esineda vähest punetust ja tundlikkust, umbes nagu päikesepõletuse korral. Kestendust, kiskuvat tunnet ja kipitust saab leevendada nahka niisutades. Sõltuvalt hoolduse intensiivsusest ja naha eripärast võtab naha taastumine ja uute naharakkude teke aega orienteeruvalt 3-4 päeva kuni nädal.

Milline on keemilise koorimise toime?
  • Särav ja klaar jume kohe protseduuri järgselt (naha pinnalt eemalduvad surnud rakud ja naha uuenemine kiireneb).
  • Naha kaitsefunktsioonide paranemine (taastab ja kaitseb nahka meie muutuva kliima eest).
  • Naha sügav niisutamine (hüaluroonhappe süntees nahas intensiivistub ja vähenevad pindmisest kuivusest tingitud kortsujooned).
  • Reguleerub rasueritus, väheneb komedoonide ja vistrike teke ning põletikulised protsessid leevenevad.
  • Suurepooriline nahk sileneb, silenevad armid ja venitusarmid.
  • Kollageeni süntees kiireneb; nahk on pinguldatud, trimmis ja elastne.
  • Pigmendilaigud vähenevad ja naha värvus ühtlustub.
  • Paraneb nahahooldustoodete imendumine ja nende mõju.
Kuidas hooldada nahka protseduuri järgselt?   keemiline koorimine

Pärast koorimist võib nahk olla tavapärasest tundlikum ja seda tuleks kaitsta keskkonnamõjude ning päikesekiirguse eest SPF 30+ päikesekaitsega. Soovitav on pärast hooldust mõne päeva jooksul vältida liigset higistamist ja suuri temperatuurimuutusi, näiteks trenni, sauna, päevitamist ja solaariumit, samuti pikemat õues viibimist väga külma või tuulise ilmaga.

Väga oluline on keemilise koorimise järgselt nahka põhjalikult niisutada, kaitsta ja pehmendada, selleks sobivad hästi sügavniisutavad õrnad kreemid ja õlid mida kosmetoloog/õde on soovitanud koduseks hoolduseks. Matistavatest, pinguldavatest ja kuivatavatest kreemidest ning alkoholisisaldusega näohooldustoodetest tasuks ajutiselt loobuda.

Kuidas valida spetsialisti?

Keemiline koorimine on küll väga turvaline protseduur, kuid siiski tuleb veenduda, et protseduuri teostaks professionaalne kosmeetik, kes omab vastavat väljaõpet ning töötab ametlikus ilukliinikus või ilusalongis. Samuti võiks uurida teavet sooritatavas protseduuris kasutatavate toodete kohta (geelkoorijad, alkoholialuselised või retinooli sisaldavad) ning millist tüüpi keemilise koorimisega on tegemist ja mis on hoolduse eeldatav tulemus.

Pindmise koorimise puhul tüsistusi tavaliselt ei teki. Kui järgida korralikult kosmetoloogi/õe nõuandeid ja juhiseid, on järelnähtude risk väike ka tugevama koorimise korral. Viimaste puhul on määrava tähtsusega õige koorimisjärgne režiim ja nahahooldus.

Minu kogemus!  keemiline koorimine

Mõned aastad tagasi kutsuti mind Prantsuse sarja Purlés keemilise koorimise koolitus-seminarile. Koolituse teoreetiline osa oli väga huvitav ja põhjalik, edasi tuli praktiline osa kus iga osaleja sai võimaluse omal nahal kõik järgi proovida. Mul oli samal õhtul pidulik üritus tulemas ja olles endiselt skeptiline keemilise koorimise tagajärgede osas, otsustasin loobuda. Koolitaja kuuldes minu põhjendust, vastas: ” Super! Sel juhul teeme kindlasti, ole valmis särama ja komplimente vastu võtma!”, ja järgmisel hetkel olin juba pikali ja hooldus algas. Happereaktsioon (kuumuse tunne) nahale oli päris ehmatav, aga protseduur oli kokkuvõttes väga mõnus ning tooted meeldiva lõhnaga. Peale hooldust oli nahk puhas, pehme ja klaar ning koolitaja andis lubaduse, et see jääbki nii – ei mingit punetust ega kestendavat nahka oodata ei ole.

Järgnevatel päevadel jätkasin enda tavalisi näohoolduse rutiine, hommikul ja õhtul korralik puhastus, näovesi ja niisutav kreem. Näonahk ei hakanud punetama ega kestendama vaid naha toon muutus päev päevalt ühtlasemaks ja jumekamaks. Mul endal on punaka alatooniga näonahk ja olin harjunud seda peitma korraliku jumestuskreemi kihi alla. Praegu piisab täiesti sellest, et kasutan hommikul kergelt mineraalpuudrit ja põsepuna.

Purlés happed kuuluvad superpindmiste ja pindmiste hapete kategooriasse ehk nendega saab keemilisi koorimisi teha aastaringselt ja need happed on ideaalsed ka lihtsalt efekthoolduseks, et anda näole kohene sära ja hea jume.

Olen nüüdseks klientidele koorimisi teinud mitme aasta jagu ja saavutanud väga häid tulemusi akne, pigmendilaikude ja kuperoosa ravis. Keemilise koorimise juures meeldib mulle antud valdkonna mitmekesisus – ma saan valida nii mitmete erinevate hapete vahel + neid omavahel kombineerida, et tagada parim tulemus. Oma klientidele soovitan keemilist koorimist väga sageli, isegi kui huviks on microneedling teraapia– alati on hea nahk eelnevalt ette valmistada. Regulaarne keemiline koorimine aitab hoida nahka elastsena ja kaitseb meid naha enneaegse vananemise eest, vähendab põletikku ja pinnakuivust.

FUN FACT: Juba Vana-Egiptuse naised väärtustasid hapete häid omadusi – kääritatud viinamarjade maske kasutati näol ja piimavanne kehal.

error: