fbpx
Scroll Top
microneedling kollageenteraapia microneedling ehk mikro-nõelumine

MICRONEEDLING KOLLAGEENTERAAPIA ehk mikro-nõelumine

Paljude klientide vaieldamatu lemmikprotseduur microneedling kollageenteraapia on naha noorendamise jaoks üks tõhusamaid, terviklikumaid ja loomulikumaid meetodeid. Sellega saab ravida kõiki enimlevinud nahaprobleeme ning võimalik on saavutada kiired tulemused akne ravis, vähendada akne arme, pigmentatsiooni ja vananemise ilminguid.

Lisaks on see kiire ja lihtne näohooldus ning ideaalne neile kellel ei ole aega mitu päeva taastuda! Juba esimese hooldusega naha struktuur paraneb silmnähtavalt, nahk on pinguldatud ja trimmis ning jume on värskem ja ühtlasem.

MICRONEEDLINGU AJALUGU

Microneedling tehnikat kasutati tuhandeid aastaid tagasi osana iidsest Hiina meditsiinist. Hilisemas ajaloos kasutati naha mikro-nõelumist esteetiliste seisundite raviks Saksamaal 1900. aastate alguses.

1990ndate lõpus hakkas microneedling, nagu me seda tänapäeval teame, tõeliselt levima. Esimesena võeti see taaskasutusele kliinikutes Kanadas ning seejärel levis see Ameerika Ühendriikidesse ja Euroopasse. Nüüd pakuvad seda lihtsat ja tõhusat ravi erinevad ilu- ja nahakliinikud üle kogu maailma.

Mis teraapiaga on tegu?

Microneedling kollageenteraapia on minimaalselt invasiivne nahanoorendamise meetod, mis tekitab nahal ise paranemise vajaduse – nahk registreerib kahjustused ja käivitab koheselt paranemisprotsessi, kuigi punktsioon ei ole reaalne vigastus vaid pigem nahaärritus.

Mikrotorked tekitavad “rakkudevahelise lühise”, kus raku kasvufaas algab juba minutite pärast. See omakorda vabastab kasvufaktoreid, mille tulemusena tekib uus kollageen ja elastiin ning naharakud saavad tõuke kiiremaks uuenemiseks.

Kui ülipeened nõelakesed läbistavad epidermise, on tunne veidi valupiiril, ebaharilik ja kohati ebamugav, aga mitte valus. Mõni klient on kirjeldanud seda nagu liivapaberi või elektrilise hambaharjaga liigutakse mööda nahka.

Microneedling teraapias kasutatavad preparaadid koosnevad ainetest, mida leidub kehas ka loomulikul kujul: hüaluroonhape, aminohapped, vitamiinid, mineraalained, koensüümid ja nukleiinhapped. Seerumite valik on väga lai, nii ühe preparaadiga (monoteraapia) kui ka erinevaid kokteile. Toimeainete valik sõltub iga naha vajadusest ja probleemist.

Mikro-nõelumine on lihtne, turvaline ja loomulik alternatiiv laserhooldustele ning traditsioonilisele mesoteraapiale. 

Millised on mikro-nõelumise kasutegurid? nõelumine

Juba 20-ndate eluaastate algusest algab elastiini ja kollageeni vähenemine Sinu nahas. Aga teadus räägib, et ÜKS mikronõelumise seanss taastab kollageeni, mille nahk aastaga kaotab! Lisaks suurenevale kollageeni ja elastiini tootmisele soodustab teraapia ka paremat vereringet nahas. Protseduuri unikaalne meetod suurendab naha võimet vastu võtta ja viia sügavamale nahka aktiiv-ja toitaineid, mida Sinu nahk hädasti vajab

 • Pigmendilaigud muutuvad heledamaks.
 • Miimilised kortsud ja kurrukesed taanduvad; suurepärane ülahuule ümber olevate kurrukeste, kortsude ja naha fotokahjustuste parandamiseks.
 • Arme ja venitusarme vähendav hooldus. NB! Armide tasandumine võtab aega mitu protseduuri
 • Pisikeste nahahaavade paljusus soodustab kasvufaktorite vabanemist.
 • Aktiveerub uue kollageen-elastiini tootmine ja moodustamine; suureneb naha enda loomulik võime kollageeni toota.
 • Soodustab hüaluroonhappe tootmise kasvu ja ühtlasemat jaotumist, õhuke nahk muutub paksemaks ja pinguldub.
 • Aitab toimeainetel paremini imenduda (kuni 80%).
 • Algab parem dermise rakkude ja rakukihtide varustamine toimeainetega.
 • Märkimisväärselt parem verevarustus nahas.
 • Tugevam, pinguldunud ja noorenenud nahk.
 • Ahendab poore ja nahal on nähtavalt parem välimus.
 • Naha elastsus taastub
Millised on microneedling kollageenteraapia eelised?
 • Hooldus sobib kõikidele nahatüüpidele ja teostatakse näole, kaelale, dekolteele ning erinevatele kehapiirkondadele.
 • Hooldusega ei kaasne epidermise eemaldamist.
 • Spetsiaalset taastumisaega vaja ei ole.

Microneedling DermaPen aparaat

Microneedling kollageenteraapiat teostan mugava ja käepärase DermaPen aparaadiga, mille otsikus on imepeened steriilsed nõelad. Ülipeened nõelakesed läbistavad epidermise, tekitades nn mikrokanali efekti, et soodustada vitamiinide, seerumite ja muude paiksete vahendite imendumist sügavamale nahka, suurendades niimoodi nende efektiivsust.  DermaPen´i suur eelis on, et ravi ajal saan sõltuvalt piirkonnast ja probleemist seadistada erinevat nõela sügavust. 

Olenevalt ravi eesmärgist kasutan kas mikro-nõelu või nano-nõelu.

 • Mikro-nõeltega hooldus sobib sügavate kortsude ja naha lõtvumise, armide, hüperpigmentasiooni puhul. microneedling ehk mikro-nõelumine
 • Nano-nõelad on silikoonkoonused, mis tekitavad nahka mikrokanaleid, mille kaudu paraneb toimeainete imendumine 97% ulatuses, kollageeni tootmine, naha struktuur ja jume. Nanonõelaga hooldus sobib nahale, millel on peened jooned, kortsud või põletikujärgne hüperpigmentatsioon või naha kerge lõtvumine, ebaühtlane struktuur. Hooldus ei ole valulik ja ei vaja taastumiseks aega.
Millest microneedling kollageenteraapia koosneb?
 1. Puhastamine – puhastusvahendi valin vastavalt nahatüübile ja kannan näole, kaelale ja dekolteele, et eemaldada nahapinnal olev rasu ja mustusejäägid.
 2. Koorimine – koorivat geeli kasutan pooride õrnaks puhastamiseks ja surnud naharakkude eemaldamiseks, mis parandab oluliselt naha tekstuuri ja värvi ning aitab toimeainetel imenduda.
 3. Neutraliseerimine – neutraliseerija kannan nahale paariks minutiks, et taastada naha pH-tasakaal, vähendada punetust, niisutada ja parandada naha tooni.
 4. Mesoseerum – mikro- või nano – nõelumise abil kannan nahale vastavalt ravi eesmärgile valitud mesoseerumi, jätan mõjuma 20 minutiks.
 5. Mask – mesoseerumi peale asetan kangast maski, mis hoiab seda kuivamise eest ning annab lisahüdratsiooni ja rahustab nahka.
 6. 20 minuti pärast eemaldan maski ja masserin nahka naha pinnale jäänud mesoseerumi.
 7. Taastav kreem, mis aitab rahustada ja taastada töödeldud nahka.

Kohest tulemust võib näha juba pärast esimest protseduuri. Mikro-nõelumisel on siiski kumulatiivne toime, mis tähendab, et tulemus paraneb iga järgneva hooldusega. Parimate tulemuste saavutamiseks soovitan läbida 4-6 hooldusest koosneva kuuri 21-28 päevase intervalliga. Nahatooni parandamiseks, naha elustamiseks ja uuendamiseks võib teha ühekordse efekthooldusena.

Millele pöörata tähelepanu Pärast protseduuri?

Järelhooldus oleneb protseduuri intensiivsusest ja milliseid toimeaineid kasutati. Üldiselt Sa võid jätkata oma argirutiini kohe peale protseduuri. Tundliku naha puhul võib esineda ajutine ärritus, pinguldustunne ja punetus 1-2 päeva jooksul. Mõnedel inimestel võib esineda kerget koorumist nina ja suu ümbruses, eriti kui neil on dehüdreeritud nahk. Soovitan kasutada niisutavat ja toitvat kreemi, et ravida ja taastada hoolduse järgselt nahka.

 • 2-12 tunni jooksul töödeldud ala võib olla punetav/õhetav – tunne, nagu oleks päikesepõletus. PS! Sügavamate kortsude piirkonnad võivad jääda punetama veidi  pikemaks ajaks.
 • Järgmisel päeval võib nahk olla veel õrnalt tundlik.
 • Ära tee külmakompresse, sest vereringe peab saama normaalselt toimida.
 • Hoia nahk puhas ja niisuta, joo vett või taimeteesid.
 • Puhasta nahka õrna puhastusvahendiga.
 • Mineraalmeiki võid kasutada 24 h peale hooldust.
 • Kasuta päikesekaitsevahendit SPF 30-50 ja väldi otsest päikest/solaariumi.
 • 3 nädalat hoidu retinooli sisaldavatest toodetest.
Erinevate ravimeetodite kombineerimine koos microneedlinguga

Kuigi mikroneedling on suurepärane lahendus juba omaette protseduurina, on lihtne seda erinevate hooldustega kombineerida, et intensiivistada ja kiirendada ravi tulemusi. 

 • Microneedling koos ultraheliga hooldusega

Olles anti-bakteriaalse toimega, täiendab ultraheli mikro-nõelumise toimet ja koos annavad nad väga häid tulemusi akne ravis. Lisaks eelnevale, ultrahelilainete mikrovibratsioon täidab mikromassaaži funktsiooni raku tasemel, mille tulemusena aktiveerub naha ainevahetus, paraneb kollageeni-elastiini moodustumine ja nahk on niisutatud, siledam ja värskem.

 • Microneedling koos keemilise koorimisega 

Nii microneedling, kui ka keemiline koorimine on võimsad eraldiseisvad protseduurid, mis lahendavad mitmeid nahaprobleeme. Nende kombinatsioon võimaldab saavutada optimaalseid tulemusi, et parandada enimlevinud nahaprobleemide ravitulemusi.

Mikroneedling taastab kollageeni ja elastiini tootmise, samal ajal kui keemilise koorimise abil eemaldatakse kontrollitud sügavusega kahjustunud nahakihid, et stimuleerida uute, tervemate rakkude paljunemist ning vett siduvate ainete tootmist nahas. Kõik koorimise viisid teenivad ühte eesmärki – parandada naha struktuuri ja ühtlustada jumet ning annavad kiire silmnähtava nahka noorendava efekti.

 • Microneedling koos BB Glow hooldusega

Mikro-nõelumise abil kantakse nahale vastavalt naha vajadusele mesoseerum, see on oluline ja täiendav samm enne BB-seerumi nahale kandmist, et hoolduse tulemusi  parandada, luua rohkem kollageeni, helendada ja niisutada nahka. 

 • Microneedling koos dermaplaninguga

Dermaplaning on väga tõhus hooldus, mille teostamisel kasutatakse dermaplaning skalpelli, et eemaldada surnud naharakud ja velluskarvad (nimetatakse ka virsikukarvadeks). Lisaks aitab dermaplaning eemaldada nahafolliikulitest mustuse ja rasu. Kui seda kombineerida  microneedlinguga jääb nahk siledam ja üldiselt tervem.

Tänu selfie-kultuuri levikule on see ravikombinatsioon populaarne kuulsuste, influencerite ja pruutide seas, sest see lihtsustab meigi pealekandmist ja kõrvaldab peened karvad, mis on sageli näha HD-piltidel ja -videotes.

 • Microneedling koos LED-valgusega

Valgusdioodide (LED) ravi on populaarne terapeutiline ravi, mis on tegelikult välja töötatud NASA poolt, ja loodi, et parandada taimede kasvu kosmoses. Teadlased avastasid, et rakud, mis puutuvad kokku selle spetsiaalselt loodud LED-valgusega, kasvavad 150-200% kiiremini kui need, mida valgus ei stimuleeri. 

Protsess ise on üsna lihtne. LED-valgusteraapia kasutab erinevaid lainepikkusi või värve, et kiirata UV-vabasid valguskiiri, mis kiirendavad meie keha enda parandamisprotsessi (haavade paranemise kiirus suureneb kuni 50%). Eelkõige punane LED-valgus aitab kaasa uue kollageeni ja elastiini tootmisele, mistõttu on see fantastiline terapeutiline ravi, mida saab teha pärast microneedlingut.

Kliendid, kes lõõgastuvad kakskümmend minutit LED-valgusteraapia hoolduses, kogevad ka peente joonte, kortsude ja armide vähenemist, naha toonuse ja päikesekahjustuste paranemist ning pigmentatsiooni kadumist. microneedling ehk mikro-nõelumine

Vastunäidustused:
 • Nahavähk ja kasvajad
 • Rosaatsea
 • Ekseem, psoriaas
 • Ägedas faasis akne
 • Diabeet ja teatud ravimid.
 • Herpes (aktiivses faasis)
 • Täitesüstide protseduurist möödas alla 30 päeva
 • Sünnimärgid, näsad või moodustised naha pinnal
 • Keloidarmid
 • Püsimeik ravitaval alal
 • Rasedus, imetamine
 • Hemofiilia
 • Allergia

Mikro-nõelumise protseduur on ohutu, kui kasutatakse kvaliteetseid, kontrollitud tooteid ja steriilseid vahendeid ning ravi viib läbi koolitatud spetsialist.

Enne protseduuri on oluline kosmeetikule rääkida kõigist kroonilistest haigustest, keha võimalikest negatiivsetest reaktsioonidest ja käimasolevatest ravimteraapiatest. See aitab vältida tõsiseid negatiivseid tagajärgi ja saada parim esteetiline efekt.

Kahtluste korral kas hooldus sobib Sulle, soovitan konsulteerida oma nahaarstiga, et saavutada parimad võimalikud tulemused ja minimeerida riske (teatud ravimite kasutamine või allergiad jne.). 

Samuti tuleb korralikult järgida kaasa antud koduhoolduse juhiseid. 

microneedling ehk mikro-nõelumine

error: