fbpx
Scroll Top
sugaring Tallinnas

UUS TREND ON KÄSITEHNIKAS SUGARING Tallinnas

Sugaring pole mingi uus depilatsiooni meetod, vaid seda on tegelikult tehtud juba tuhandeid aastaid! See on kunst, mida on edasi antud põlvest põlve! Oma unikaalsuse tõttu on sugaringist saanud suurim konkurent teiste tänapäeval kasutuses olevate depilatsiooni meetodite hulgas, eriti viimaste aastate jooksul on see karvaeemaldusmeetod ka Euroopas laiemalt levima hakanud.

SUGARINGI AJALUGU EESTIS JA MUJAL MAAILMAS

Egiptuse esiemade kirjapandud tarkustest saab teada, et parim vahend ebasoovitavatest karvadest vabanemiseks oli õlist, meest ja sidrunimahlast tehtud tainjas mass ehk suhkrupall. Keha peal veeretades tõmbas see karvanääpsud kaasa, jättes naha vigastamata. Seepärast oli käte ja jalgade suhkrupallitamine suhteliselt valutu.  Tundlike piirkondade töötlemine nõudis juba suuremat valutaluvust.

Tänapäeval nimetatakse seda aastatuhandeid Egiptuses kasutusel olnud tehnikat sugaring.

Egiptlaste palja keha ideaali võtsid üle muistsed kreeklased ja ka Vanas Roomas alustasid tüdrukud raseerimisega niipea, kui esimene karvanääps nähtavale ilmus. Karvatu keha oli kohustuslik ka meesprostituutidele.

Araabiamaades on naise raseerimisel ka usulis-rituaalne taust. Seal kuulus kehakarvade eemaldamine pruudi pulmadeks ettevalmistamise juurde. Türklased pidasid karvast naist patuseks. Kümblusbasseinides olid raseerimiseks eraldi ruumid.

Nõukogude naine sirgus teadmisega, et karvu ei tohi iialgi ajada, sest tagasi kasvades on need paksemad ja tugevamad. Sileda keha tõi uuesti ausse kuuekümnendate põlvkond. Esmalt võtsid naised üle “hea” kombe raseerida puhtaks oma kaenlaalused, jalad ja bikiinijoone.

“Ei saa kütkestavaks pidada mitmesentimeetriseid tuustakaid kaenal all, hoolitsemata bikiinipiirkonda või tõeliselt mehelikke sääri. Vähemalt suvel võiks kaaskodanikke säästa sellisest vaatepildist,” kirjutab Eesti Naine 1998. aastal. “Ja veel – kellel on plaanis reisida kaugemale, võiks arvestada, et mujal maailmas võib karvane naine äratada ebatervet uudishimu või osutuda seltskonnas tõrjutuks, näiteks Ameerikas.”

Siledad sääred on muutunud lugupidamise märgiks iseenda ja teiste vastu. Bikiinipiirkonna täielik puhastamine tuleb päevakorda sajandivahetusel. Iidne karvaeemaldusviis  – sugaring jõudis Eestisse 2002 aasta kevadel.

MIKS ÜLDSE KARVAEEMALDUS?

Igaühe jaoks on oluline leida õige viis, kas ja kuidas karvakasvu piirata. Alustades regulaarseid sugaringi protseduure, karvasibul jääb väiksemaks või hävineb, mistõttu karvakasv väheneb märgatavalt. Puhas tulemus püsib olenevalt piirkonnast 3-6 nädalat – näiteks reisil olles võimaldab see muretult bikiine kanda ja jääb ära raseerimisjärgne ärritus, mida võib veelgi võimendada soolane merevesi. Meie kliendid on peamise põhjusena välja toonud just hügieeni seisukoha, puhta tunde pärast depilatsiooni. Sugaring Tallinnas.

Miks on sugaring endiselt jäänud vahatamise varju?

Ehk sellepärast, et see on tehnilisem kui vahaga depilatsiooni teostamine ja nõuab tehnikult pikemat harjutamist, et suhkrupastaga nii öelda sõbraks saada. Teisisõnu on vahaga depileerimine tehnika mõttes lihtsam kosmeetikule, samas sugaring depilatsioon on kordades meeldivam protseduur kliendile. Ja hea meel on tõdeda, et kliendid kes on korra juba meid külastanud, pole enam vahatamise juurde tagasi pöördunud.

Miks valida käsitehnikas sugaring?

Suhkrupasta on ohutu nahale (koostises on vesi, suhkur ja sidrunimahl), sobides väga hästi tundlikule nahale ja ka erinevate nahaprobleemide puhul (ekseem, psoriaas, kestendav nahk ja veenilaiendid), samuti sobib see diabeetikutele.

Suhkur ei kleepu elusatele naharakkudele – ainult karvadele ja surnud naharakkudele – ning see tähendab vähem ärritust ja ebamugavust. Pluss! See on täiesti hügieeniline ja keskkonnasäästlik, kuna protseduuril ei kasutata paber-ribasid ega puupulki, vaid igale kliendile võetakse pastapall, mis peale protseduuri koos kindaga ära visatakse.

Sugaringis karvad eemaldatakse kehalt õrnalt koos karvasibulaga karva kasvu suunas, minimeerides nii karvade murdumise võimalust ja tulemuseks on fantastilise väljanägemisega terve ja sile nahk. Sugaring Tallinnas.

Enne sugaringi tulekut:
 • Pärast žiletiga/kreemiga karvade eemaldamist kasvata neid minimaalselt 2 nädalat. Pärast sugaringi või vahatamist kasvata karvu 3-4 nädalat.
 • Tee naha kuivharjamist 1-2 päeva enne protseduuri.
 • Ole puhas!
 • Ära kreemita nahka protseduuri päeval!
 • Pole soovitav enne sugaringi 24-48 tundi päevitada või külastada solaariumi.
 • Väldi kohvi ja alkoholi, kuna see võib põhjustada lisatundlikkust.
 • Puhka ennast välja – stressis ja väsinud olekus on nahk tundlikum.
 • Võta pool tundi enne protseduuri valuvaigistav tablett, kui Sul on tundlik nahk või Su valutundlikkus on kõrge.
 • Söö šokolaadi – selles leiduv „ajuvitamiin” ehk türosiin toodab organismis serotoniini, mis ühtlasi aitab vähendada valutunnet.
 • Enne menstruatsioonitsüklit on Sinu keha tundlikum ja sugaring võib kujuneda väga valulikuks kogemuseks.
Peale sugaringis käimist:

𝟐𝟒 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐠𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢:

 • Kanna mugavat riietust.
 • Käi duši all, et eemaldada suhkrupasta jäägid ja rahustada nahka.
 • Ära kanna oma nahale midagi, mis võib soodustada bakterite levikut avatud nahapooride kaudu (parfüümid, lõhnastatud kreemid/vedelikud, deodorandid ja meigitooted).
 • Jäta trenn ja tugev higistamine järgmisele päevale.
 • Väldi vanni või sauna.

𝟒𝟖 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐠𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢:

 • Ole ettevaatlik otsese päikesevalgusega ja väldi solaariumi – need soodustavad pigmendilaikude teket.

𝟕𝟐 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐠𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢:

 •  Lükka edasi spaade ja avalike basseinide külastamist, vees leiduv kloor ja teised kemikaalid võivad põhjustada avatud karvapoorides ärritust.
Kodune nahahooldus:
 • Koori nahka vastavalt nahatüübile 1x nädalas dushi all.
 • Eemaldades sissekasvanud karvad kohe, väldid põletike tekkimist.
 • Karvanääpsu põletiku puhul puhasta probleemne koht hoolikalt ja kasuta põletikuvastaseid või kuivatavaid tooteid.
 • Tee naha kuivharjamist – parandab hästi naha verevarustust.
 • Kreemita nahka iga päev (niisutavad, rahustavad kreemid).
 • Ära raseeri depilatsioonide vahepeal (kaotad juba saavutatud tulemuse).
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kuna suhkrupasta kinnitub karva, mitte naha külge, on sellega võimalik eemaldada karvu kulmudest kuni varbaotsteni ja kõigelt, mis sinna vahepeale jääb – nägu, kaenlaalused, käed, jalad, selg, bikiinipiirkond jne.

Valutundlikkus on meil kõigil individuaalne, aga see sõltub millist piirkonda depileeritakse ja samuti ka sellest, kui kogenud tehnik on. Seda võime küll kindlalt väita, et vahatamisest on sugaring vähem valulikum, kuna ei kleepu nahale.

Ideaalse tulemuse saavutamiseks peab pärast žiletiga/kreemiga karvade eemaldamist kasvatama neid minimaalselt 2 nädalat, pärast vahatamist 3-4 nädalat. Mida pikem on eemaldatav karv esmakülastusel, seda kiiremini saab tulemuse kauapüsivaks.

Karvad kasvavad eri faasidega, kuid suhkrupastaga saab eemaldada juba karva, mis on vaid õrnalt naha pinnal näha. Lühikese karva puhul on naha all kindlasti veel väga palju karvu peidus ja tulemus ei ole nii pikaajaline. Esmakordsel külastusel saame kätte 1., 2. ja üksikuid 3. kasvufaasi karvu, kuid pärast paari külastuskorda puhastame nii nahapealse kui nahaaluse karvadest juba palju efektiivsemalt.

Keskmiselt 3-4 nädalat, regulaarsel käimisel ka 5-6 nädalat. Esialgset püsivust võivad lühendada eelnevad karvaeemaldusmeetodid (pikaaegne žiletikasutus, vahatamine või kreemiga eemaldamine). Pärast esimest depilatsiooni karvad hõrenevad ja pehmenevad ning aeglustub nende kasv – juhul, kui jäädakse sama meetodi juurde.

Ei. Suhkrupasta eemaldab karvad koos juurtega, nõrgestades uusi karvu ja muutes need hoopis heledamaks, hõredamaks ja pehmemaks. Regulaarsel sugaringi kasutamisel väheneb karvakasvu kiirus ja karvade tihedus, mis on eriti märgatav talvekuudel.

Näonahk on väga õrn ja sellepärast on oluline õige karvade eemaldamise protseduuri valimine. Näo sugaring on nahale ohutu, kuna suhkrupasta on valmistatud ainult looduslikest koostisosadest, millele ei ole lisatud kemikaale. Ka on see vähem traumeeriv, kui vahatamine ning põletike tekkimise risk on äärmiselt väike. Ainus erand on isiklik suhkru talumatus või allergia.

Sugaring ei tekita sissekasvanud karvu, pigem hooldab ja tervendab nahka. Kõige parem viis sissekasvu ennetamiseks ja likvideerimiseks on koorida nahka regulaarselt (soovitame: ensüümkoorijaid, AHA_hapetega koorijaid, kuivharjamist) ja hoida nahk maksimaalselt niisutatuna. Kasutage spetsiaalseid hooldustooteid ja pidage nõu oma sugaringi spetsialistiga.

Jah! See sobib kõikidele nahatüüpidele. Suhkrupasta ei ole kuum (seda ei soojendata üle 36C), seega puudub igasugune naha põletuse oht. Lisaks suhkur 100% naturaalne ja hüpoallergiline ning seda saab nahalt lihtsalt veega eemaldada.

Jah,  Sa võid olla valutundlikum paar päeva enne menstruatsiooni ja menstruatsiooni esimestel päevadel – seega, proovi tulla kergemal päeval ja kasuta tampooni.

Kindlasti on sugaring ainus depilatsiooni meetod, mida me rasedatele soovitame. Suhkur on 100% orgaaniline ega kujuta mingit ohtu tulevasele beebile. Siiski on iga rasedus erinev ja soovitame alati konsulteerida oma arstiga.

Kahjuks EI, kui kasutad Retin-A või mõnda muud akne jaoks mõeldud aknekreemi näol, ei saa näopiirkonnas sugaringi teha. Pärast ühe kuu möödumist, nende toodete kasutamise lõpetamisest, saad kasutada meie teenuseid.

Kõige parem on enne protseduuri kõik suguelundite ehted eemaldada, et need ei segaks sugaringi. Teavita oma tehnikut, kui see pole võimalik, tõenäoliselt saab depileerida ka needi ümbert – lihtsalt tea, et võib olla jääb mõni karvake.

Kui on intiimpiirkonna tätoveeringud, võib sugaringi kooriv toime parandada tätoveeringu värvi ja muuta selle erksamaks.

Tee uurimistööd! Loe arvustusi, otsi salongist pilte ja veendu, et salongis kasutatakse kvaliteetseid tooteid ja täidetakse hügieeninõudeid (tehnikud kannavad kindaid jms.).

Käsitehnikas sugaring on meie stuudio spetsialiteet, mida me oleme praktiseerinud juba aastast 2012. Sugaringi teostame kvaliteetsete ja üle maailma tunnustatud Alexandria Professional® suhkrupastadega.

Kui Sa oled uus sugaringis, või on Sul olnud ebameeldiv kogemus kuskil mujal – me julgustame Sind uuesti proovima, sest meie juures võid Sa ennast tunda turvaliselt ja kindlalt!

Rõõmsate kohtumisteni juba stuudios!

Sugaring Tallinnas.
error: