fbpx
Scroll Top
karboksüteraapia näohooldus

Karboksüteraapia näohooldus

Aja jooksul Sinu nahk muutub, nooruslik välimus hakkab kaduma, tekivad esimesed kortsukesed, naha lõtvus või isegi armid. Pehme, elastne ja niisutatud nahk ei pea olema ainult unistus. Tutvustan Sulle, mis on mitteinvasiivset karboksüteraapia näohooldus. 

karboksüteraapia Ajalugu

CO2 kasutamisel meditsiinis ja balneoteraapias on väga pikk traditsioon. Juba iidsetel aegadel võeti vulkanilise auru ja väävlitõrva vanne (Euroopas Napoli lähedal asuvates koobastes). Hiljem kasutati süsinikdioksiidi koos vesiniksulfiidiga. 

Puhastatud süsihappegaasi sihipärane terapeutiline kasutamine algas 1720. aastal Pyrmont Spa’s. 1818. aastal ilmusid professor K. J. Heidleri esimesed publikatsioonid nn gaasivannide positiivsest mõjust inimorganismile.

Terapeutilised süsihappegaasi süstid on balneoteraapias kasutusel alates 1932. aastast, tänu Prantsuse Royat Spa balneoterapeutidele. Sellest ajast alates on karboksüteraapiat käsitlevate publikatsioonide arv iga aastaga kasvanud, propageerides selle ravimeetodi suurt mõju. 

Viimase viie aasta jooksul on karboksüteraapia taas tõusnud tähelepanu keskmesse kui ainulaadne meetod, mis on minimaalselt invasiivne, patsientide poolt kergesti talutav ja annab maksimaalse efekti ilma kõrvaltoimete riskita.

Mis hooldusega on tegu?

Karboksüteraapia on lihtne, ohutu ja tõhus naha noorendamise tehnika, mis annab näole kohese tõstva efekti (liftingu), parandab naha värvust ja jumet. Protseduuri põhiolemus on naha alla süsinikdioksiidi ilma süstimata manustamine.

Hoolduse käigus kantakse nahale spetsiaalsed tooted – süsinikoksiidiga (CO2) rikastatud mask ja geel-aktivaator, et küllastada rakke ja kudesid süsihappegaasiga. Aine tungib kiiresti naha epidermisesse ja jõuab veresoontesse, aidates kaasa vere voolavuse  ja rakkude metabolismi suurenemisele ning nahaaluste kihtide hapnikuga küllastamisele. 

Nõelavaba CO2 karboksüteraapia aitab kiirendada naha ainevahetust ja loomulikku hapnikutootmist, tagades sügavale ulatuva niisutuse. Veresooned laienevad, verevarustus paraneb lihas- ja rasvkoes ning toksiinid väljutatakse. 

Karboksüteraapia näohooldus on suurepärane valik inimestele, kes otsivad koheseid tulemusi andvat ravi. Nahk näeb juba pärast esimest visiiti säravam, värskem, ühtlaselt toonuses ja elastsem välja.

Hooldus sobib kõikidele nahatüüpidele, nii naistele kui meestele ning sellel ei ole vanuse ega aastaajaga seotud piiranguid ja peale protseduuri ei ole vaja taastumiseks aega.

mida saab Karboksüteraapia abil teha?
 • Ekspress-liftingut (kohene naha pinguldamine ja intensiivne noorendamine).
 • Vähendada haavade jälgi ja arme, eemaldada miimikakortse.
 • Rehabilitatsiooni pärast agressiivseid noorendamisprotseduure.
 • Stimuleerida naha rakkude regenereerimise ja kollageeni tootmise protsesse.
 • Ravida aknet, kuperoosat ja rosaatseat, vähendada põletikulisi protsesse.
 • Parandada rakumetabolismi ja vereringlust.
 • Kaotada tumedad ringid silmade alt, parandada silmaümruse naha seisundit.
 • Taastada naha veetasakaalu ja väljutada toksiine.
 • Vähendada pigmendilaike.
 • Ravida ämblikveene ja muid nahadefekte.
 • Tugevdada õhukest ja kuiva nahka, vähendada naha lõtvust.
 • Reguleerida naha rasueritust.
 • Vähendada pooride suurust.

See on hooldus, mida saab kombineerida keemilise koorimise (ka retinoididega), microneedling kollageenteraapia ja galvaanilise vooluga, et saavutada rohkem väljendunud esteetiline efekt.

Millest karboksüteraapia näohooldus koosneb?
 1. Protseduur algab näonaha ja dekoltee topeltpuhastatamisega pinnamustusest ja meigist, järgneb ensüümkoorimine, et eemaldada surnud naharakud.
 2. Aktiivsete ainete paremaks läbitungimiseks soojendan nahka aurutamise teel, et avada võimalikult palju poore.
 3. Microneedling nõelumise abil kannan nahale karboksüteraapia CO2 seerumi, et luua rohkem kollageeni, helendada ja niisutada nahka.
 4. Järgnevalt kannan nahale aktiivgeeli, mille peale asetan aktiivse koostisega immutatud intensiivse toimega kangasmask-plastifikaatori. Maski kandmisel geelile toimub reaktsioon, mille tulemusel regenereerub efektiivselt naha epidermisekihti imenduv CO2
 5. Aktiveeritud mullide sügavamaks imendumiseks teen kergete vajutustega massaaži läbi maski, et suurendada hapnikku ja naha võimet omastada vajalikke toimeaineid.
 6. Maski toimeaeg on 20-30 minutit (annab lõdvestava efekti).
 7. Lõpuks kannan pooride sulgemiseks nahatüübile vastava niisutava seerumi/kreemi.

Karboksüteraapial on kumulatiivne toime, mis tähendab, et tulemus paraneb iga järgneva hooldusega. Pikaajalise tulemuse saavutamiseks on vaja läbi viia 3 – 5 protseduurist koosnev tsükkel (kord nädalas) ja tulemus säilib 8-12 kuud, pärast mida on soovitatav kuuri korrata.

Milline järelhooldus on vajalik?

Üldiselt Sa võid jätkata oma argirutiini kohe peale protseduuri. Puhasta nahka õrna vahendiga, kasuta niisutavat ja toitvat kreemi. Kasuta päikesekaitsevahendit SPF 30-50 ja väldi otsest päikest/solaariumi.

Iga kord, kui tunned, et Sinu nahk vajaks värskendust, broneeri endale karboksüteraapia näohooldus, et kogeda seda luksuslikku hooldust.

Karboksüteraapiat ei soovitata järgmistel juhtudel:
 • Raseduse ja imetamise ajal.
 • Operatsioonijärgsel perioodil.
 • Pahaloomuliste kasvajate esinemisel.
 • Nakkushaigused (viirushaigused, herpes).
 • Psoriaas, ekseem, dermatiit.
 • Individuaalne toimeainete talumatus.
error: