fbpx
Scroll Top
maski akne

näpunäited maski akne ennetamiseks

Praegu on aktuaalne teema näomaski kandmisest tingitud erinevad nahaprobleemid, millest kõige tõsisem on maskist tingitud akne ehk maskne. Hea uudis on see, et näomaski kandmisest tingitud akne vältimiseks ja raviks on olemas lihtsad sammud.

Miks näomaski kandmine põhjustab aknet?

Hingates tekib maski ja naha väliskihi vahele kuum ja niiske keskkond, kuhu kuhjuvad higi ja naharasu, mis loovad soodsa pinnase bakterite levikuks nahal. Samuti pidev naha vastu hõõrdumine põhjustab marrasknaha mikrovigastusi, võimaldades bakteritel ja mustusel hõlpsamini nahka siseneda ning poore ummistada.

Nahaärritused ja vistrikud tekivad näol just maski aluses piirkonnas  ning sellest ongi tuletatud termin maski akne.

Ennetav nahahooldus:
  • Naha puhastamine on ülimalt oluline – Korralik nahahooldus algab naha puhastamisest nii hommikul, kui ka õhtul. Võta kasutusele näopuhastusõli ja puhastuspiim, et hoida tasakaalus naha normaalset rasueritust ja vältida liigset kuivatamist. Kanna puhastusvahend näole, kaelale ja dekolteele ringjate liigutustega, et stimuleerida vereringet.
  • Naha toniseerimine – Toonik on üks kiiremaid ilunippe üldse. Kui vahetad päeva jooksul maski, siis kasuta alkoholivaba, õrna toonikut, et tasakaalustada naha ph taset ja puhastada ära nahk maski all olevatest bakteritest.
  • Ära unusta naha koorimist – Koorimine ergutab naha vereringet, eemaldab surnud naharakud, mustuse ja bakterid sügavamalt pooridest. Kasuta 1-2 korda nädalas kergeid AHA-happeid, salitsüülhapet sisaldavaid koorijaid või ensüümkoorijaid, need kõik puhastavad nahapoorid sügavuti ja ei kahjusta nahka.
  • Naha niisutamine – Näomask kuivatab nahka! Soovitan kasutada hüaluroonhapet või niatsiinamiidi (nahka rahustav ja punnikesi kontrolli all hoidev B-vitamiin) sisaldavaid kreeme.
  • Meikimine – Kui vähegi võimalik, ära kanna meiki ja lase nahal maski all hingata! Vajadusel tee kaunis silmameik ja tooni kulmud. Juhul, kui siiski soovid meikida, siis kasuta ainult mineraalkosmeetikat.
  • Professionaalne näohooldus – Regulaarne kosmeetiku külastus vähemalt 1x kuus hoiab naha tervena ja ennetab tekkida võivaid nahaprobleeme.
Milline on maski akne ravi?

Näomaski kandmisest ägenenud akne ravi on põhimõtteliselt sarnane tavalise akne ravimisele. Kergemate juhtude raviks võib kasutada apteegi käsimüügis olevaid  tooteid. Kui on tekkinud sügavaid tsüstilisi vistrikke, siis see on juba tõsine juhtum ja kõige parem on pöörduda dermatoloogi vastuvõtule.

Vistrike lokaalseks töötlemiseks võib kasutada:

  • AHA-happed – neil on kergelt kooriv ning rasu hulka vähendav toime. Lisaks aitavad need teistel ainetel paremini nahka läbida ja suurendavad niiviisi paiksete ravimite mõju. Vahel võivad põhjustada mööduvat kipitust, sellisel juhul võib AHA-happeid kasutada harvem või ainult probleemsematel kohtadel. Kuna need võivad suurendada naha tundlikkust päikesekiirgusele, peaksid kasutama päiksekaitset või vältima nende kasutamist suvel.
  • Salitsüülhape – on antibakteriaalsete omadustega ja suudab tungida sügavale naha pooridesse, neid puhastada ja stimuleerida vereringet. Ettevaatlik tasub olla tundliku naha puhul.
  • Aselaiinhape – on komedoone lahustava, antibakteriaalse ja põletikuvastase toimega. Päevitamine on kasutamise ajal lubatud. Sobib kerge ja mõõduka akne raviks.
Kuidas maski õigesti ja ohutult kanda?

Korduvkasutatava maski puhul:

  • Pese oma maski pärast igat kasutamist! Su nahale ja maskile ladestuvad bakterid, mida Sa sisse hingad.
  • Kasuta lõhnatut ja nahale ohutut pesuvahendit. Pigem kaalu isegi käsitsi pesemist õrna puhastusvahendiga, nagu Sa puhastad oma meigipintsleid!
  • Soovitav on vahetada oma maski vähemalt iga 3 tunni järel! Pühi nahk üle õrna niisutava toonikuga bakterite eemaldamiseks, ära hõõru liiga tugevalt.
  • Vaheta maski kindlasti, kui see on muutunud niiskeks! Niiske pind on bakterite meeliskeskkond.

Ühekordne mask on mõeldud ühekordseks kasutamiseks! See ei käi korduvalt taskusse või käekotti ja siis jälle näo ette…

Maski akne ja terviseprobleemide vältimiseks, keskendu maski ohutule kasutamisele, kanna seda täpselt nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik.

error: